×
Umów wizytę

Wypełnij formularz i umów się na wizytę. Skontaktujemy się z Tobą z propozycją terminu dopasowanym do Twoich potrzeb.

Zachęcamy do umówienia wizyty telefonicznie 22 610 77 77.

  Jak zadbać o opony i cieszyć się dobrą przyczepnością?

  czas czytania: 4 min

  Czy pamiętasz, kiedy ostatnio ustawiałeś geometrię kół? Jakie to było doświadczenie? A może nikt Ci nie powiedział, że trzeba coś takiego zrobić? To normalne.

  Czytając ten 5-minutowy artykuł do końca, dowiesz się dlaczego warto o to zadbać i co może się stać, jeśli tego nie zrobisz.

  Mniejsze zużycie opon, pewniejsze prowadzenie.

  Dzięki prawidłowo ustawionej geometrii, odkryjesz swój samochód na nowo. Poczujesz komfort i radość z jazdy na każdym kilometrze. Zadbasz o odpowiednie zużycie swoich opon. Przy okazji Twoje auto zmniejszy zużycie paliwa.

  Po dłuższym używaniu auta przyzwyczajamy się do jego wad i usterek, które stopniowo przestają przeszkadzać, dobrym przykładem jest krzywo ustawiona kierownica, ściąganie czy wibracje. Przyczyną często jest złe ustawienie kół.

  Nie odkładaj tego na później

  Regulacja Geometrii kół to szereg procedur regulacyjnych układu kierowniczego i zawieszenia. Ustawia się ją regulując śruby, zmieniające ułożenie kół.

  Po regulacji Twój samochód prowadzi się przyjemniej, lżej. Nie trzeba z nim walczyć. Kierownica jest ustawiona na wprost, auto ,,słucha się” i podąża tam, gdzie chcesz.

  Dlaczego to takie ważne?

  Koło w samochodzie ma bezpośredni kontakt z jezdnią, a jego ustawienie pod odpowiednimi kątami wpływa na jakość prowadzenia. To ważne nie tylko przy jeździe ze stałą prędkością, ale szczególnie podczas przyspieszania i hamowania, kiedy musimy nad autem zapanować.

  Źle ustawiona geometria gwarantuje szybsze zużycie opon.

  Zdarza się, że nowe opony przez złe ustawienie szybciej się zużywają, a w skrajnych sytuacjach nawet po kilkuset kilometrach nie nadają się do dalszej jazdy.

  Uniknij kosztów. Kupując nowe opony zadbaj o ich zużycie. Ciesz się świetną przyczepnością i odpowiednim zużyciem.

  Pamiętaj, że posiadanie najlepszych opon to jedno, ale pełny potencjał i optymalna wydajność osiągane są dopiero po dokładnych regulacjach.

  Czy mogę sam sprawdzić geometrię?

  Niestety, nie da się tego sprawdzić ,,na oko”. Do tego potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, który mierzy wszystkie parametry z aptekarską dokładnością.

  Ile kosztuje regulacja geometrii kół?

  Korzystając z usługi naszej firmy trzeba być gotowym na zapłacenie kilkuset złotych. Zależnie od rodzaju samochodu oraz tego jakich ingerencji od nas wymaga. Czasem geometrię można regulować godzinę, czasem dwie a czasem trzy. W naszym kalkulatorze usług poznasz przybliżoną wycenę. Przeważnie usługa pomiaru z regulacją w naszym serwisie kosztuje między 250zł-600zł.

  Za samo sprawdzenie zapłacisz 123zł.

  Nasza oferta nie jest dla łowców okazji, usługę wykonujemy według wytycznych producenta pojazdu bez pośpiechu, z należytą starannością.

  Kiedy najlepiej ustawić geometrię?

  Geometrię kół najlepiej sprawdzić:
  1.Raz w roku,
  2.Po wymianie elementów zawieszenia,
  3.Po wymianie opon lub kół,
  4.Uderzeniu w krawężnik lub wpadnięciu w dziurę.
  5.Zmianie kół na inny rozmiar
  6.W sytuacji, gdy nie jesteś pewien prowadzenia swojego auta po w/w sytuacjach
  7.Jeśli nigdy tego nie robiłeś i nie wiesz, że Twoje auto może się lepiej prowadzić.

  Jeśli chcesz mieć dobrze ustawione koła zamiast nie wiadomo jak, zależy Ci na dobrej przyczepności w każdych warunkach, lubisz mieć prosto ustawioną kierownicę, precyzyjnie wchodzić w zakręty i chcesz zadbać o swoje opony nie odkładaj tego na później.
  Wypełnij formularz i umów się na sprawdzenie geometrii już dziś.

  Jeśli wciąż się zastanawiasz czy regulacja geometrii kół jest dla Ciebie odpowiedz na trzy pytania:

  1.Czy Twój samochód na pewno zostawia dwa ślady?
  2.Czy masz pewność, że koła są dobrze ustawione?
  3.Po czym to poznałeś?

  Dlaczego warto zaufać nam?

  1.Z powodzeniem wyregulowaliśmy tysiące samochodów różnych marek. Wiemy czym się od siebie różnią i jak indywidualnie podejść do regulacji każdego z nich. Znamy tajniki ustawiania takich samochodów jak BMW, Mercedes, które wymagają specjalnych procedur i narzędzi.

  2.Pracujemy używając nowego sprzętu, który jest regularnie kalibrowany z całym stanowiskiem pomiarowym, dzięki czemu geometria u nas wychodzi zawsze tak samo dobrze.

  3. Dostaniesz gwarancję poprawnie wykonanej usługi z wydrukiem parametrów kół w Twoim samochodzie. Zobaczysz, jak były ustawione koła przed regulacją i jak są teraz. Wszystko omówimy żebyś mógł spokojnie zrozumieć.

  Sprawdź opinie TUTAJ

  To top